پنج شنبه 18 فروردين 1398برچسب:, :: 13:47 ::  نويسنده : علی عیوضی

 

 

 

روستای اوچبلاغ

روستاي اوچبلاغ از توابع بخش قره پشتلوي شهرستان زنجان مي باشد كه اين روستا داراي آب و هوای گرم است و از کوه های بلندی بهره مي برد این روستا جاده ای خاکی دارد و آب در این روستا حکم کیمیا را دارد  محصولاتی مانند: گندم،نخود،جو،عدس و ... بصورت دیمی کشت می شود.روستای اوچبلاغ جمعیت بالغ بر 60 خانوار می باشد و اگر بخواهید به این روستا مسافرت کنید تقریبا یک ساعت طول می کشد تا شما به این روستا برسید و تقریبا  50کیلومتر راه تا این روستا است.

مردم روستای اوچبلاغ انسان هایی خون گرم و مهمان نواز هستند و در نزدیکی های عید نوروز این مهمان نوازی بیشتر به چشم می آید و در سفره هفتسینشان ماهی، قرآن، آجیل، شیرینی، پسته، میوه و... قرار می دهند. روستای اوچبلاغ دارای کوه هایی به نام های کپز،گچی قالا و ... می باشد و بیش تر شغل مردم این روستا دامداری ، دامپروری وکشاورزی است و محصولاتی مانند یونجه برای گوسفندان و گندم به مقادیر زیاد كشت می شود.

روستاي اوچلاغ همان طور كه از اسمش پيداست داراي سه چشمه مي باشد كه تا به امروزي از اين سه چشمه تقريبا مي توان گفت كه دو چشمه باقي مانده است و مردم اين روستا آب كافي براي نوشيدن ندارند و به ناچار مجبور به حفر چاه آب هستند تا بتوانند امورات خودشان را بگذرانند. 

كوشه اي از كوه كپز در روستاي اوچبلاغ:

 چهار شنبه 28 ارديبهشت 1390برچسب:, :: 19:31 ::  نويسنده : علی عیوضی


 دو شنبه 12 ارديبهشت 1390برچسب:, :: 17:57 ::  نويسنده : علی عیوضی

 

 

 

 


 صفحه قبل 1 صفحه بعد

uchbulag
دنیای فوتبال
درباره وبلاگ

اين وبلاگ در نظر دارد تا روستاي اوچبلاغ در استان زنجان را معرفي نموده و درباره مقالات جديد و فوتبال مطالب درج نمايد.
آخرین مطالب
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان uchbulag و آدرس uchbulag.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگان


ورود اعضا:

آمار وب سایت:
 

بازدید امروز : 8
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته : 8
بازدید ماه : 35
بازدید کل : 5220
تعداد مطالب : 3
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1كد آهنگ

كد موسيقی

تعبیر خواب آنلاین

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

كد ماوس